Aktualności
Alfabet logopedyczny
Zawody w siłowaniu na rękę
- 4
8 mają 2025 roku odbyły się zawody w siłowaniu na rękę. Turniej, jak co rok jest organizowany przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Uczestnicy startują w różnych kategoriach wagowych. Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w tych zawodach, zajmując 3 miejsce drużynowo.
Skład drużyny:
Roksana Dropp - 3 m.
Lidia Ostojska
Elżbieta Gruszka
Natalia Miziołek
Daria KovalArtem Luts - 3 miejsce
Wiktor Michalik
Mateusz Mizak
Franciszek Ogarek
Igor Skrabalak
Zajęcia świetlicowe: dzień owocowo - warzywny
Dzień Warzywno-Owocowy – zdrowo, kolorowo i z głową! Na naszej świetlicy podczas święta warzyw i owoców nie tylko było pysznie, ale przede wszystkim – edukacyjnie! 📘🍎🥕 Uczyliśmy się, że warzywa i owoce to nie tylko smaczna przekąska, ale przede wszystkim codzienne paliwo dla naszego organizmu – bogate w witaminy, błonnik i cenne minerały 💪🍊🥦 To właśnie one wspierają odporność, koncentrację i dobre samopoczucie – czyli wszystko, co potrzebne do nauki i zabawy! Mieliśmy okazję spróbować sałatki z egzotycznych owoców, która nie tylko zachwycała smakiem, ale i uczyła nas różnorodności produktów z całego świata 🌍🍍🥭 Do tego świeżo wyciskane soki z jabłek, marchwi i pomarańczy – naturalne i bez dodatku cukru 🧃🍏🥕 – pokazały nam, że zdrowe może być naprawdę pyszne! Nie zabrakło też zdrowych przekąsek – jabłkowe chipsy chrupały w najlepsze 🍎😋 i były świetną alternatywą dla sklepowych słodyczy. To był dzień pełen kolorów, smaków i wiedzy o tym, jak dbać o swoje zdrowie – od najmłodszych lat! 🌈📚
Fundacja Rzeczy do Oddania
Oddaj to, czego już nie potrzebujesz - pomóż dzieciom! Rozpoczynamy zbiórkę ubrań, akcesoriów, tekstyliów oraz książek! Szukamy rzeczy w dobrym stanie - czystych, niezniszczonych, gotowych do drugiego obiegu. Każde paczka 10 kg tekstyliów to 5 zł, które przeznaczy fundacja rzeczy do oddania na naszą szkołę. Dzieci, które przyniosą odzież otrzymają pozytywną uwagę. Pamiętajcie o wpisaniu się na listę, która znajduję się w portierni. Ubrania można przynosić do sali nr 18.
Co możesz przekazać?
- odzież (damską, męską, dziecięcą, niemowlęcą)
- buty w parach
- akcesoria: torebki, plecaki, czapki, szaliki
- tekstylia domowe: pościel, koce
- biżuterię, czystą bieliznę
- książki po polsku (bez zalania, pleśni, uszkodzeń)
Nie przyjmujemy:
- podręczników do szkoły podstawowej
- książek promocyjnych, encyklopedii, darmowych publikacji
Dochód ze zbiórki wesprze dzieci m.in. w:
- pomocy psychologicznej
- zakupie materiałów dydaktycznych
- realizacji programów edukacyjnych
Twoje rzeczy mogą zmienić czyjeś życie!
#ZbiórkaDlaDzieci #PomocPrzezDrugieŻycie #fundacjarzeczydooddania
W magicznym świecie alpak🦙
- 6
7 maja uczniowie klasy 1 b wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę.
Jest takie magiczne miejsce, gdzie uśmiech nie schodzi z twarzy, gdzie człowiek i zwierzę stają się sobie bliscy.
To Alpakarnia Poczesna koło Częstochowy.
Cudne alpaki małe i duże, chętne do tego by je głaskać i karmić, to nie jedyna atrakcja tego miejsca.
W mini zoo zobaczyć można było: wielbłądy, zebry, kucyki, surykatki, lemury, flamingi, papugi oraz kozy i owce, które chodziły za nami krok w krok.
Po karmieniu i przytulaniu alpak nadszedł czas na ognisko z kiełbaskami, gdzie zza ogrodzenia przypatrywały się nam kapibary.
I jeszcze był czas na zajęcia artystyczne. Dzieci lepiły z gliny alpaki.
I tu możnaby zakończyć ten pełen atrakcji dzień, jednak na koniec czekała na dzieci zabawa na dmuchańcach.
Każdy znalazł coś dla siebie. Zmęczenie choć było odczuwalne, to jednak radość z dobrego dnia była większa.
Fajnie razem być i tworzyć piękne wspomnienia.
Mistrzostwa Jaworzna w piłce nożnej dziewcząt i chłopców klas 6 i młodszych
- 2
5 maja 2025 r. na stadionie miejskim odbyły się Mistrzostwa Jaworzna w piłce nożnej dziewcząt i chłopców klas 6 i młodszych. Reprezentacja chłopców naszej szkoły, po rozegraniu bardzo dobrego turnieju, zajęła drugie miejsce i awansowała do zawodów rejonowych. Cieszy osiągnięty wynik tym bardziej, że trzon drużyny stanowili chłopcy młodsi z klasy piątej. Daje to nadzieję na osiągnięcie dobrego wyniku również w przyszłym roku. Dziewczęta również wzięły udział w tych zawodach - w swojej kategoriii zajęły miejsca w grupie 5-8.
Skład drużyny chłopców:
KAROL DWORECKI
DAVYD HORONICHUK
JAN JAMROZIK
WIKTOR JAMROZIK
OLIWER KRÓLAK
ARTUR MATEJA
KAMIL MAZUR
JAKUB NALEPKA
YEHOR ZABLOTNYI
Skład drużyny dziewcząt:
ZUZANNA BARTYZEL
VICTORIA CHERNIAJEWA
MILENA GNIŁKA
OLGA KACZMARCZYK
AMELIA KOCIOŁ
LAURA ŁADOCHA
NADIA PASTERAK
ZOFIA SZLACHTA
Gratulujemy zawodnikom!
Sukcesy naszych uczniów w konkursach miejskich
Informujemy, że uczniowie naszej szkoły Kamil Kronenbach oraz Krzysztof Grzymek zdobyli I miejsce w miejskim konkursie "Młody Technik" organizowanym przez CKZiU w Jaworznie.
Uczniowie Julian Wojtyczko zdobył I miejsce oraz Rafał Kiedrzyński II miejsce w miejskim konkursie "HackMe"organizowanym przez CKZiU w Jaworznie.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
Wiwat Maj! Czyli o Konstytucji 3 maja!
- 49
3 Maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji.
Mimo, że w Polsce uchwalono wiele innych konstytucji, żadna nie została przez historię tak wysoko oceniona. Żadna z nich nie miała bowiem aż tak doniosłego znaczenia, jak Konstytucja Majowa.
Jej powstanie było wynikiem wieloletniej pracy światłych obywateli, którzy podjęli się misji ratowania ojczyzny przed ostatecznym upadkiem. Konstytucja 3 Maja 1791 roku nie była zwykłą ustawą zasadniczą. Była czymś znacznie ważniejszym: stanowiła źródło nadziei, otuchy i pokrzepienia dla wielu Polaków.
Uczniowie klas: VIIIa, VIIIb i VII b podczas uroczystej akademii upamiętnili tę ważną kartę z naszej historii i przenieśli nas do wydarzeń z XVIII wieku.
Uroczysta akademia stała się także okazją do przypomnienia jubileuszu 1000-lecia Królestwa Polskiego. Na jednej scenie spotkaliśmy tego, który okazał się być ostatnim królem Polski - Stanisława Augusta Poniatowskiego i tego, który dał początek Królestwu Polskiemu - Bolesława Chrobrego!
W tym roku obchodzimy milenium Królestwa Polskiego!
Wystawa Zwierząt
- 38
I kudłate, i łaciate, pręgowane i skrzydlate ... - to bohaterowie naszej imprezy zorganizowanej na świeżym powietrzu w ramach Światowego Dnia Ziemi. Zorganizowana przez nauczyciela biologii - panią Ewę Maj oraz nauczyciela geografii - pana Jarosława Smolenia - wystawa zwierząt dostarczyła wielu emocji i okazała się super wydarzeniem. Uczniowie klas I - VIII chwalili się swoimi pupilami różnych ras, gatunków i maści. Nawet przedszkolaki przybyły na nasze boisko, aby zachwycać się niezwykłymi okazami. Ponadto ogłoszono konkurs na najciekawsze przebranie - tu uczniowie wcielili się w postacie zwierząt od kogutów, po psy, koty, żaby, pszczoły, foki, bociany czy pająki. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Ogólnopolski Konkurs Programistyczny dla Dzieci i Młodzieży GIGANTHON
Drodzy Rodzice,
Informujemy, że ruszyły zapisy do Gigathonu www.gigathon.pl – Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego, który pozwoli dzieciom i młodzieży sprawdzić swoje umiejętności w programowaniu, informatyce i nowoczesnych technologiach! Konkurs jest organizowany pod patronatem Ministra Edukacji, Ośrodka Rozwoju Edukacji, a także Politechniki Warszawskiej - Wydziału MiNI.
Jak zapisać dziecko?
Zapisy trwają od 24 marca do 18 maja 2025 r.Rejestracja dostępna na stronie: 👉 https://giganci.info/ZAPISY_konkurs_Gigathon
Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny!
Najważniejsze informacje o konkursie:
Dla kogo? Uczestnicy w wieku 7-18 lat, podzieleni na cztery grupy wiekowe:🔹 7-9 lat – programowanie w Minecraft Education🔹 10-12 lat – programowanie w Scratch🔹 13-15 lat – programowanie w Python, C# lub C++🔹 16-18 lat – programowanie w Python, C# lub C++
Jak wygląda konkurs?
✅ Etap 1 – Test wiedzy online (7 kwietnia – 18 maja 2025 r.): uczestnicy rozwiązują test sprawdzający ich wiedzę. Liczy się liczba poprawnych odpowiedzi i czas!✅ Etap 2 – Projekt programistyczny (7 kwietnia – 25 maja 2025 r.): zakwalifikowani do kolejnej rundy zmierzą się z zadaniem projektowym - forma online.🏆 Finał w Warszawie (14 czerwca 2025 r.): 80 najlepszych uczestników spotka się na hackathonie, gdzie będą rywalizować o atrakcyjne nagrody!
Dlaczego warto?
1. Konkurs rozwija zainteresowanie programowaniem i nowymi technologiami.2. Uczestnicy zdobywają cenne umiejętności cyfrowe, które przydadzą się w przyszłości.3. Rywalizacja motywuje do nauki i kreatywnego rozwiązywania problemów.4. Atrakcyjne nagrody! (konsole, sprzęt komputerowy, smartfony, kursy i obozy programistyczne, gadżety gamingowe i edukacyjne, dyplomy konkursowe dla wszystkich uczestników).
Zachęcamy do zapisów i wspólnego odkrywania świata programowania!
#NiebieskieIgrzyska2025
- 18
Dnia 29 kwietnia w naszej szkole odbyły się I Niebieskie Igrzyska, w których wzięli udział uczniowie klas 1-3.
Na boisku szkolnym została zorganizowana część sportowa, gdzie uczniowie mieli możliwość zmierzenia się ze sportowym wyzwaniami.
Idea była jednak jedna KAŻDY MIAŁ SZANSĘ NA SUKCES NA MIARĘ SWOICH MOŻLIWOŚCI! Igrzyska zostały uroczyście otwarte przez Panią Dyrektor Dorotę Ziębę. Wspólnie zaśpiewaliśmy Hymn Niebieskich Igrzysk.
Uczniowie brali udział w takich konkurencjach jak: przejście nad ławą, po gąsienicy, po równoważni, bieg po obręczach, rzuty do celu, prowadzenie piłki, przejście przez tunel. Wszyscy bawili się rewelacyjnie! Zdobywali pieczątki na Karcie Małego Sportowca. Po ukończeniu zawodów relaksowali się, bawili w sferze kreatywności, a także korzystali z możliwości zrobienia zdjęcia pamiątkowego w specjalnie przygotowanej na to wydarzenie fotobudce. Na koniec wszyscy zostali nagrodzeni medalami, dyplomami oraz zakupionymi przez Radę Rodziców przypinkami z symbolem autyzmu.
Uczniowie naszej szkoły od wielu lat są uwrażliwiani na potrzeby osób dotkniętych spektrum autyzmu. Uczeni są szacunku, tolerancji i zrozumienia. Wiedzą, że wśród społeczności szkolnej każdy jest inny, każdy ma swoje mocne strony, lepsze i gorsze dni.
Co roku 2 kwietnia obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym roku nasi nauczyciele przeprowadzili dodatkowo, warsztaty inspirując się materiałami udostępnionymi przez głównego organizatora Niebieskich Igrzysk. Pokazaliśmy uczniom jak odbierają świat osoby z autyzmem.
Obserwując tegoroczne Niebieskie Igrzyska, radość i zaangażowanie we wszystkie aktywności uczniów naszej szkoły, w przyszłym roku szkolnym znowu weźmiemy udział w tym wydarzeniu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu Niebieskich Igrzysk! Szczególnie Pani Dyrektor, Radzie Rodziców, nauczycielom oraz uczniom klasy 8a i 8b!
Organizatorki szkolne:
J.Kłos
A. Morka
A. Duda
PS. To był wyczerpujący dzień ale było warto!
Miejski Konkurs Piosenki Dziecięcej "Jaworuś... Jaworek 2025"
- 7
30 kwietnia 2025 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków odbyła się uroczysta gala Miejskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej "Jaworuś... Jaworek...2025" pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta Pani Agaty Kornhauser-Dudy. Organizatorami konkursu było Przedszkole Miejskie nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie oraz Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworznie.
„Moc zdrowia w piosence", to hasło tegorocznej edycji. Spośród uczestników, jury wybrało zwycięzców w kategorii solista oraz zespół. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia.
Sukces naszych uczniów w konkursie Tajemnice Elektroniki!
Gratulacje dla naszych uczniów! Z dumą informujemy, że Krzysztof Grzymek, Rafał Kiedrzyński, Elżbieta Gruszka i Karolina Stokłosa zdobyli 1. miejsce w prestiżowym konkursie Tajemnice Elektroniki - Escape Room, który odbył się 10 kwietnia 2025 roku w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu. Konkurs ten, skierowany do młodych pasjonatów elektroniki, wymagał nie tylko wiedzy teoretycznej, ale także umiejętności praktycznych oraz zdolności do pracy w zespole. Uczestnicy musieli rozwiązać szereg zagadek i wyzwań związanych z elektroniką, co sprawiło, że rywalizacja była niezwykle emocjonująca. Dzięki determinacji, kreatywności i współpracy, nasi uczniowie pokazali, że są liderami w swojej dziedzinie. Ich sukces jest dowodem na to, jak ważna jest pasja i zaangażowanie w naukę. Jesteśmy z Was bardzo dumni i życzymy dalszych osiągnięć!
„Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej” i „Orzeł Matematyczny”
- 7
18 uczniów klas I – III wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej” oraz 14 uczniów klas II – III w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny”. Zorganizowane przez firmę Delta konkursy urozmaiciły program zajęć, stanowiły cenne rozszerzenie programu nauczania, jednocześnie popularyzowały naukę przez zabawę. Dzieci miały możliwość porównania poziomu swojej wiedzy z rówieśnikami z terenu całej Polski. Miały na celu inspirowanie uczniów do poszerzania swojej wiedzy, zachęcanie do samodzielnego myślenia i dążenia do pogłębiania swoich pasji.
Uczniowie rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych, rozwiązując testy oraz zadania dostosowane do ich poziomu nauczania. Testy obejmowały 21 pytań, wymagających logicznego myślenia i kreatywnego podejścia.
W konkursach nie było przegranych.
Uczniowie uczestniczący w ogólnopolskich konkursach, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzymali dyplom uznania. Najlepsi otrzymali tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu.
Z ogromną radością informujemy, że uczestnicy tegorocznej jesiennej edycji konkursów wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki.
Orły Edukacji Wczesnoszkolnej Piątki:
Ewa Wacowska – kl.1a
Marcin Bartoszek- kl.1b
Julia Gretkierewicz-kl.1b
Amelia Zoń-kl.1b
Patryk Chmiel- kl. 2a
Franciszek Guźliński-kl.2a
Matvii Matiiek- kl. 2a
Oliwia Raciak -kl.2a
Emilia Kapera- kl. 2b
Robert Raczek - kl.2b
Jagoda Chwastarz- kl. 3a
Tymoteusz Koczot -kl.3a
Hubert Korzenecki- kl. 3a
Jakub Skrzeczyński -kl.3a
Oliwia Warzecha- kl. 3a
Joanna Zapała -kl.3a
Konrad Petera- kl. 3b
Kasandra Samsel -kl.3b
Laureatami tego konkursu zostali:
Hubert Korzenecki- 8 miejsce w kraju
Emilia Kapera - 17 miejsce w kraju
Kasandra Samsel - 20 miejsce w kraju
Orły Edukacji Matematycznej Piątki:
Adam Bartoszek – kl.2a
Patryk Chmiel- kl. 2a
Franciszek Guźliński-kl.2a
Matvii Matiiek- kl. 2a
Miłosz Piątek- kl. 2b
Sabina Rutkowska - kl.2b
Tymoteusz Koczot -kl.3a
Hubert Korzenecki- kl. 3a
Jakub Skrzeczyński -kl.3a
Oliwia Warzecha- kl. 3a
Joanna Zapała -kl.3a
Adam Cienciała – kl.3b
Konrad Petera- kl. 3b
Kasandra Samsel -kl.3b
Laureatami tego konkursu zostali:
Hubert Korzenecki - 19 miejsce w kraju
Konrad Petera - 19 miejsce w kraju
Dyplomy laureatów oraz dyplomy uznania uroczyście wręczyła uczniom Pani Dyrektor szkoły mgr Dorota Zięba.
Nasza szkoła otrzymała Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i wysiłek włożonyw przygotowania do konkursów i życzymy dalszych sukcesów!
Koordynatorzy konkursów:
Katarzyna Michlewicz
Jolanta Smalcerz
Wycieczka klasy 3a do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie
- 14
W marcu uczniowie klasy 3a pod opieką wychowawcy oraz nauczycielki informatyki mieli zaszczyt odwiedzić Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaworznie. Podczas inspirujących warsztatów dotyczących bezpieczeństwa w Internecie młodzi uczestnicy zdobyli cenną wiedzę na temat odpowiedzialnego korzystania z zasobów sieci. Następnie, w Dziale Multimedialnym, uczniowie mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnymi technologiami, takimi jak okulary VR czy zestawy gamingowe. Wielu z nich chętnie spędziło czas również przy grach planszowych, rozwijając swoje umiejętności w atmosferze zabawy i współpracy. Wyjazd dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń, wzbogacił ich doświadczenia i na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Tworzenie e-kartek wielkanocnych przez uczniów klas 4–8.
- 1
W ramach przygotowań do Świąt Wielkanocnych uczniowie klas 4–8 naszej szkoły mieli okazję wykazać się kreatywnością, tworząc własne e-kartki świąteczne. W pracy wykorzystywali nowoczesne narzędzia graficzne dostępne online, takie jak Visual Paradigm Online, Fotor oraz Photopea. Dzięki tym platformom uczniowie mogli projektować kartki, łączyć grafiki, dodawać życzenia i efekty specjalne, rozwijając jednocześnie swoje umiejętności cyfrowe i artystyczne. Gotowe prace były pełne kolorów, pomysłowości i świątecznego klimatu.
„1000-lecie Królestwa Polskiego”
- 4
Nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym
„1000-lecie Królestwa Polskiego”,
przygotowanym przez Muzeum Historii Polski. Celem tego projektu jest popularyzacja wiedzy o czasach Bolesława Chrobrego i znaczeniu koronacji królewskiej dla historii Polski.
O tym niezwykle ważnym wydarzeniu przypomina m.in. nasza szkolna wystawka, poświęcona osobie Bolesława Chrobrego, a także innym koronowanym i niekoronowanym władcom Polski.
Audycja szkolnego radiowęzła, konkursy, udział w lekcjach historii i osobiste spotkanie uczniów z Bolesławem Chrobrym czy Ottonem III i ich świtą… łączące naukę z zabawą, a nade wszystko zaangażowanie uczniów w realizację tych pomysłów, pozwoliły na kreatywne odkrywanie naszej przeszłości i wspólne świętowanie 1000-lecia Królestwa Polskiego.
Szczepienia
Laureat miejskiego konkursu z języka angielskiego
Informujemy, że uczeń naszej szkoły Mateusz Krawczyk kl.8b zdobył I wyróżnienie w miejskim konkursie z języka angielskiego dla kl.8 i 7 "Time for English!" organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Jaworznie. Gratulujemy laureatowi i życzymy dalszych sukcesów.
Nasi laureaci
Informujemy, że uczniowie naszej szkoły Kamil Kronenbach oraz Krzysztof Grzymek zdobyli I miejsce w miejskim konkursie "Młody Technik" organizowanym przez CKZiU w Jaworznie. Uczniowie Julian Wojtyczko zdobył I miejsce oraz Rafał Kiedrzyński II miejsce w miejskim konkursie "HackMe" organizowanym przez CKZiU w Jaworznie. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
Archiwum Aktualności