• BEZPIECZNE WAKACJE - Kampania Państwowej Komisji dotyczącej szeroko pojętej profilaktyki wykorzystania seksualnego dzieci

• W związku z kampanią Państwowej Komisji dotyczącej szeroko pojętej profilaktyki wykorzystania seksualnego dzieci, proszę  o  zwrócenie  uwagi  na plakaty, które są uzupełnione o zawartości kodów QR. Na plakacie dla dzieci kod prowadzi do odsłony kampanii dla dzieci prowadzonej na Tik Toku, natomiast kod QR na plakacie dla rodziców prowadzi do rozmowy dwóch psycholożek. Tematem rozmowy jest szeroko pojęta profilaktyka wykorzystania seksualnego dzieci oraz działania jakie mogą podjąć opiekunowie dzieci, rodzice, aby w czasie wakacji lepiej chronić swoich podopiecznych.

Powyższe plakaty zostały przekazane przez Panią Joanna Napieraj

Głównego specjalistę

Departamentu Edukacji i Prewencji

Państwowa Komisja do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15

• Klasa 4b w projekcie eTwinning EASTER TRAVEL AROUND EUROPE .

• W II semestrze roku szkolnego 2022/2023 klasa 4b uczestniczyła w realizacji projektu eTwinning EASTER TRAVEL AROUND EUROPE .  W projekcie uczestniczyły szkoły z Grecji, Rumunii, Litwy, Malty, Chorwacji, Gruzji, Portugalii, Hiszpanii, Ukrainy  i także inne szkoły z Polski.
            Celem projektu było poznanie zwyczajów i tradycji wielkanocnych, przedstawienie pieśni i piosenek związanych z tym okresem i wymiana kartek świątecznych z życzeniami. Uczniowie klasy 4b przygotowali ozdoby i piękne kartki, które ręcznie ozdobili elementami świątecznymi.  Kartkami świątecznymi wymieniliśmy się ze szkołą w Chorwacji i szkołą w Hiszpanii. Odbyły się także dwa spotkania online z naszymi projektowymi partnerami. Utworzyliśmy wspólna książeczkę, którą można obejrzeć pod adresem: