W dniach 16 - (wtorek), 17 - (środa), 18 - (czwartek) czerwca 2020 r. odbywają się egzaminy dla uczniów klas VIII. Dla uczniów klas I - VII są to dni wolne od wszelkich zajęć dydaktyczno - wychowawczych.
Aktualności
Egzamin ósmoklasistów - dni wolne
Wirtualne dni otwarte
Przypominamy uczniom klas VIII, że jest możliwość uczestnictwa w wirtualnych dniach otwartych szkół ponadpodstawowych w naszym mieście. Dnia 16 czerwca 2020 o godzinie 15.00 i 17.00 na platformie ZOOM odbędzie się Drugi Wirtualny Dzień Otwarty CKZiU w Jaworznie pod hasłem "Porozmawiajmy o CKZiU", podczas którego uczniowie i rodzice będą mogli zadawać pytania dotyczące nauki w poszczególnych zawodach i nauki języków obcych w Centrum. Zachęcamy do udziału! Szczegóły znajdziecie Państwo pod linkiem: https://www.ckziu.jaworzno.pl/wirtualny-dzien-otwarty-2/
lub wprost do logowania na sptkanie: https://us02web.zoom.us/j/4447775023?pwd=Vk5zU2IvMFFTN2tDdTduY0E1RlRNUT09&fbclid=IwAR2bBsuY8-DlYO68FDRYWkEvkpvFbJusPtJf251aUCWIEWvgSHvWqr_LDfw
Informacje na temat rekrutacji: https://www.ckziu.jaworzno.pl/rekrutacja-2020-2021/
Procedura przeprowadzania egzaminu klas ósmych
Załącznik Do Zarządzenia nr 20/2019/2020 z dnia 10.06.2020 r. Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 im. Komisji Edukacji Narodowej w Jaworznie
WEWNĘTRZNA PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA PRZEPROWADZENIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY W OKRESIE PANDEMII COVID-19 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W JAWORZNIE
I. INFORMACJE OGÓLNE
1. Niniejsza procedura powstała w oparciu o wytyczne Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Edukacji Narodowej.
2. Celem niniejszej procedury jest zminimalizowanie ryzyka wystąpienia zakażenia wirusem SARS-CoV-2, wywołującym chorobę zakaźną COVID-19 wśród uczniów, nauczycieli, rodziców oraz pracowników niepedagogicznych.
II. ZABEZPIECZENIE SANITARNE BUDYNKU
1. Przy wejściu do szkoły należy umieścić płyn do dezynfekcji rąk (środek na bazie alkoholu, min. 60 proc.) oraz informację o obligatoryjnym korzystaniu z niego przez wszystkie osoby wchodzące na teren szkoły.
2. Informację o prawidłowej dezynfekcji rąk wraz z płynem do dezynfekcji należy udostępnić w każdej sali egzaminacyjnej.
3. Wyznaczeni pracownicy szkoły mają obowiązek egzekwowania używania płynu do dezynfekcji rąk przez wszystkie osoby wchodzące do budynku szkoły.
4. Drzwi do szkoły oraz wszystkie drzwi wewnątrz budynku powinny być otwarte, tak aby zdający oraz inne osoby uczestniczące w przeprowadzaniu egzaminu nie musiały ich otwierać (warunki pogodowe, przeciągi).
5. Sale egzaminacyjne należy wietrzyć przed wpuszczeniem do nich zdających, mniej więcej co godzinę w trakcie egzaminu, jeżeli pogoda na to pozwala i na zewnątrz budynku nie panuje zbyt duży hałas, a także po egzaminie.
6. Każdy zdający ma zapewnione miejsce, w którym zostawia rzeczy osobiste.
7. Ławki oraz krzesła w sali egzaminacyjnej należy dezynfekować przed i po każdym egzaminie.
III. OBOWIĄZUJĄCE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA OSOBISTEGO PODCZAS EGZAMINU
1. Na egzamin może przyjść tylko osoba zdrowa, bez objawów sugerujących chorobę zakaźną.
2. Na egzamin nie może przyjść osoba chora oraz ta, która przebywa w domu z osobą na kwarantannie, izolacji, albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
3. Na teren szkoły nie mogą wejść rodzice ani opiekunowie zdających.
4. Podczas egzaminu na terenie szkoły mogą przebywać wyłącznie: - zdający, - osoby zaangażowane w przeprowadzenie egzaminu, - pracownicy odpowiedzialni za utrzymanie w obiekcie czystości (dezynfekcji), - pracownicy służb medycznych.
5. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem.
6. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje do momentu zajęcia miejsca na sali egzaminacyjnej, podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5 metrowego odstępu). 6. Zdający ma obowiązek ponownego zakrycia ust i nosa, gdy wychodzi do toalety i gdy kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i podchodzi do nauczyciela,a następnie wychodzi z sali.
7. Członkowie zespołu egzaminacyjnego przy rozdawaniu arkuszy egzaminacyjnych zdającym muszą mieć założone rękawiczki i zakryte usta oraz nos, które powinny pozostać zakryte podczas poruszania się po sali egzaminacyjnej, ale w trakcie samego przebiegu egzaminu maseczki lub przyłbice mogą być zdjęte.
IV. ORGANIZACJA PRZESTRZENI, BUDYNKU I POMIESZCZEŃ
1. Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony w 9 salach w dniach 16 i 17.06.2020 r. oraz w 12 salach w dniu 18.06.2020 r.
2. Przy wejściu do szkoły oraz w każdej sali egzaminacyjnej należy umieścić płyn do dezynfekcji rąk oraz zamieścić informacje o obligatoryjnym korzystaniu z niego przez wszystkie osoby wchodzące do szkoły wraz z informacją na temat prawidłowej dezynfekcji rąk.
3. Przy wejściu do szkoły należy umieścić również informacje: - dotyczące objawów zakażenia koronawirusem oraz sposobów zapobiegania zakażeniu, - zawierające adres oraz numer telefonu do właściwej stacji sanitarnoepidemiologicznej i najbliższego oddziału zakaźnego, - zawierające numery telefonów do służb medycznych, infolinii NFZ w sprawie koronawirusa (800190590), organu prowadzącego oraz kuratora oświaty.
4. Przed rozpoczęciem egzaminu (oraz po jego zakończeniu) należy zdezynfekować sale egzaminacyjne oraz ich wyposażenie (ławki, krzesła).
5. Sale egzaminacyjne powinny zostać wywietrzone przed egzaminem oraz co godzinę podczas egzaminu i po egzaminie, dbając o zapewnienie komfortu zdających.
6. Ławki w sali egzaminacyjnej należy rozmieścić w taki sposób, aby między zdającymi zachowany był odstęp min 1,5 metra w każdym kierunku.
7. Miejsca dla zespołu nadzorującego również powinny zostać przygotowane w taki sposób, by zapewnić min 1,5 metra odstępu od zdających oraz od pozostałych członków zespołu.
8. Członkowie zespołu nadzorującego powinni do niezbędnego minimum ograniczyć poruszanie się po sali egzaminacyjnej.
9. Drzwi do szkoły oraz do sal, w których odbywa się egzamin powinny być otwarte, tak aby zdający oraz inne osoby uczestniczące w przeprowadzeniu egzaminu nie musiały ich otwierać, z wyjątkiem egzaminu z języków obcych nowożytnych w zakresie zadań na rozumienie ze słuchu, podczas których odtwarzane jest nagranie z płyty CD.
10.Jeżeli drzwi do sal egzaminacyjnych są zamknięte należy dezynfekować klamki regularnie, pomieszczenia higieniczno-sanitarne należy dezynfekować na bieżąco tj. przed egzaminem oraz po każdej osobie korzystającej z toalety.
11.Obowiązkowo należy wyznaczyć pomieszczenie na izolatkę, w którym będzie można odizolować osobę w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych, należy wyposażyć ją w środki ochrony indywidualnej (maska/przyłbica, fartuch, rękawiczki jednorazowe), środki do dezynfekcji oraz numery telefonów do PSSE w Jaworznie oraz służb medycznych (999,112).
V. ORGANIZACJA EGZAMINÓW
1. Każdy zdający z co najmniej 2-dniowym wyprzedzeniem otrzymuje od wychowawcy informację, o której godzinie powinien wstawić się w szkole przed rozpoczęciem egzaminu zgodnie z opracowanym harmonogramem dla poszczególnych sal.
2. Zdających oraz rodziców należy poinformować o zakazie tworzenia się grup przed szkołą, salą, przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu oraz o konieczności zachowania odpowiedniego dystansu w przestrzeni społecznej.
3. Zdający przychodzą do szkoły w kilkuminutowych odstępach wejściem głównym, 8.00 – klasa 8a, 8.15 – klasa 8b, 8.30 – klasa 8c. Wychowawca/ nauczyciel zastępujący zabiera uczniów sprzed szkoły i wprowadza do budynku.
4. Czekając na wejście do szkoły lub sali egzaminacyjnej zdający zachowują odstęp min 1,5 metra oraz mają zakryte usta i nos.
5. Przy wejściu do szkoły wyznaczony pracownik pilnuje by uczeń zdezynfekował ręce.
6. Zdający udaje się do sali egzaminacyjnej i zajmuje wskazane dla niego wybrane losowo miejsce.
7. Zdający nie mogą wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy (w tym telefonów, książek, maskotek).
8. Podczas egzaminu każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, długopisu lub pióra z czarnym tuszem/atramentem przeznaczonych do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi), dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę, nie może pożyczać tych przyborów innym zdającym podczas egzaminu.
9. Jeżeli zdający chce korzystać z przyborów rezerwowych, przygotowanych przez szkołę, to po każdym ich użyciu należy je zdezynfekować.
10. Szkoła nie zapewnia wody pitnej, zdający powinni przynieść własną butelkę z wodą.
11. Na terenie szkoły nie ma możliwości zapewnienia posiłków.
12. Po zakończeniu egzaminu w każdej sali egzaminacyjnej należy wypuszczać zdających w ostępach kilkuminutowych, upewniając się czy nie gromadzą się przed szkołą w grupach.
13. Zdający może opuścić salę egzaminacyjną najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia egzaminu, później zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej, aż do zakończeniu egzaminu, po czym wychodzą pojedynczo z sali z zachowaniem odstępu czasowego.
VI. ZADANIA SZCZEGÓLNE CZŁONKÓW ZESPOŁU EGZAMINACYJNEGO I DYREKTORA SZKOŁY
1. Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego informuje członków zespołu nadzorującego przeprowadzającego egzamin w sali egzaminacyjnej, że w danej sali do egzaminu przystępuje zdający chorujący na alergię albo inne schorzenie, którego objawami mogą być kaszel, katar lub łzawienie.
2. Przed rozpoczęciem egzaminu należy poinformować zdających o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa:
1) zakazie kontaktowania się z innymi zdającymi,
2) obowiązku zakrywania ust i nosa w przypadku kontaktu bezpośredniego z nauczycielem, wyjścia do toalety lub wyjścia z sali egzaminacyjnej po zakończeniu pracy z arkuszem egzaminacyjnym,
3) niedotykania dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzegania higieny kaszlu i oddychania,
4) konieczności zachowania odpowiedniego dystansu od innych zdających po zakończonym egzaminie.
3. W celu uniknięcia tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu, zdający z wyprzedzeniem (2-dniowym) otrzymają informację o której godzinie powinni stawić się w szkole przed rozpoczęciem egzaminu, dla zdających w różnych salach egzaminacyjnych są ustalane różne godziny przybycia.
VII. ZASADY POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU PODEJRZENIA ZAKAŻENIA U ZDAJĄCEGO UCZNIA LUB CZŁONKA ZESPOŁU EGZAMINACYJNEGO
1. Jeżeli zdający lub członek zespołu nadzorującego przejawia niepokojące objawy chorobowe, przewodniczący lub członek zespołu nadzorującego informuje o tym przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego, który zapewnia odizolowanie zdającego lub innej osoby przejawiającej objawy choroby w wyznaczonym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu z zapewnieniem minimum 2 m odległości od innych osób, izolatkę należy wyposażyć w środki ochrony indywidualnej (maska/przyłbica, fartuch, rękawiczki jednorazowe), środki do dezynfekcji oraz numery telefonów do PSSE w Jaworznie oraz służb medycznych (999,112).
2. W przypadku wystąpienia konieczności odizolowania zdającego, członka zespołu nadzorującego lub innej osoby zaangażowanej w przeprowadzanie egzaminu przejawiającej objawy choroby w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, przewodniczący zespołu egzaminacyjnego może podjąć decyzję o przerwaniu i unieważnieniu egzaminu dla wszystkich zdających, którzy przystępowali do danego egzaminu w danej sali, jeżeli z jego oceny sytuacji będzie wynikało, że takie rozwiązanie jest niezbędne.
3. Pracownicy szkoły oraz członkowie zespołów nadzorujących niebędący pracownikami szkoły powinni zostać poinstruowani, że w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych nie powinni przychodzić do pracy lecz skorzystać z teleporady medycznej.
4. O podejrzeniu zarażenia ucznia należy niezwłocznie zawiadomić rodzinę bądź osoby wskazane do kontaktu o konieczności odbioru ucznia transportem indywidualnym i w zależności od stanu jego zdrowia udać się do domu i skorzystać z teleporady medycznej lub udać się do oddziału zakaźnego, ponadto należy skontaktować się telefonicznie z właściwą stacją sanitarnoepidemiologiczną w celu uzyskania instrukcji dalszego postępowania zgodnie z procedurą ogólną. Umieścić ucznia w pomieszczeniu izolatki a w razie pogorszenia jego stanu zdrowia wezwać służby medyczne (999, 112).
5. Wychowawcy weryfikują lub uzyskują od rodziców/prawnych opiekunów uczniów aktualne numery telefonów niezbędne do kontaktu w razie podejrzenia zarażenia koronawirusem.
6. W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów sugerujących chorobę zakaźną COVID-19, należy niezwłocznie odsunąć go od pracy, umieścić w izolatce, powiadomić właściwą stację sanitarno-epidemiologiczną i ściśle stosować się do wydawanych instrukcji i poleceń, a w razie pogorszenia stanu zdrowia osoby podejrzewanej o zakażenie należy zawiadomić służby medyczne (999,112).
7. Obszar, w którym poruszał się pracownik należy poddać gruntownemu sprzątaniu, zgodnie z obowiązującymi procedurami oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty).
8. Należy stosować się do zaleceń Powiatowego Inspektora Sanitarnego przy ustalaniu, czy należy wdrożyć dodatkowe procedury, biorąc pod uwagę sytuację pojawienia się na egzaminie osoby chorej.
9. W przypadku wystąpienia u zdającego, członka zespołu nadzorującego lub innej osoby biorącej bezpośredni udział w przeprowadzaniu egzaminu na danej sali egzaminacyjnej niepokojących objawów sugerujących zakażenie koronawirusem, należy niezwłocznie przerwać egzamin tego zdającego oraz odizolować w miejscu wyznaczonym przez dyrektora.
VIII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Tekst niniejszej procedury podaje się do wiadomości rodziców, uczniów, nauczycieli i innych pracowników Szkoły Podstawowej nr 5 im. Komisji Edukacji Narodowej w Jaworznie poprzez umieszczenie go na stronie internetowej oraz poprzez dziennik elektroniczny.
2. Niniejszą procedurę wprowadza się Zarządzeniem Dyrektora Szkoły.
Dorota Zięba
Przypominajka dla uczniów klas ósmych
Poniżej znajdują się:
- link do filmu - szkolenie systemu elektronicznej rekrutacji, które na żywo odbyło się 9 czerwca 2020 r. https://www.youtube.com/watch?v=2cRjtr30HZc
- link do platformy, gdzie będą się rejestrować uczniowie klas VIII oraz wszystkie niezbędne informacje, terminy, akty prawne https://slaskie.edu.com.pl/kandydat/app/
Terminy oddawania książek i podręczników do biblioteki szkolnej
Drodzy Rodzice! Kochani Uczniowie!
Nieubłagalnie zbliża się koniec roku szkolnego, więc nadszedł czas zwracania książek i podręczników do biblioteki szkolnej. Bardzo prosimy, aby już zwracać i przynosić książki i podręczniki od piątku 12 czerwca codziennie od godziny 8.00 do 16.00. WYJĄTKIEM BĘDĄ DNI EGZAMINÓW: 16,17,18.06.2020 R. w te 3 dni wyjątkowo książki można przynosić od godziny 12.00 do 16.00, aby nie przeszkadzać zdającym.
BARDZO WAŻNA INFORMACJA:
Bardzo proszę, aby książki były ułożone wg poniższej listy, muszą być zapakowane w reklamówkę, w środku imię i nazwisko ucznia, a na reklamówce wyraźny opis: klasa i data oddania, ponieważ książki też przechodzą kwarantannę. Proszę, w miarę możliwości, aby książki przynosili rodzice, ponieważ jest lista do podpisu, ale jeśli nie może rodzic to w wyjatkowym przypadku może uczeń i podpisze się na liście. W pierwszej kolejności książki powinny oddawać klasy 8 i klasy 7 - 4 , a na samym końcu proszę, aby zwracały książki klasy młodsze I - III.
Kolejność ułożenia podręczników:
Klasy 1:
1.Nowi tropiciele – podręcznik klasa I cz.1.WSiP – jeżeli ktoś nie zwrócił
2.Nowi tropiciele – podręcznik klasa I cz.2. WSiP – jeżeli ktoś nie zwrócił
3.Nowi tropiciele – podręcznik klasa I cz.3. WSiP – jeżeli ktoś nie zwrócił
4.Nowi tropiciele – podręcznik klasa I cz.4. WSiP – jeżeli ktoś nie zwrócił
5. Nowi tropiciele – podręcznik klasa I cz.5. WSiP – jeżeli ktoś nie zwrócił
6.Bugs Team - książka ucznia 1. Wydawnictwo Macillan Education– jeżeli ktoś nie zwrócił
Klasy 2:
1.Nowi tropiciele – podręcznik klasa II cz.1. WSiP – jeżeli ktoś nie zwrócił
2.Nowi tropiciele – podręcznik klasa II cz.1. WSiP – jeżeli ktoś nie zwrócił
3.Nowi tropiciele – podręcznik klasa II cz.1. WSiP – jeżeli ktoś nie zwrócił
4.Nowi tropiciele – podręcznik klasa II cz.1. WSiP – jeżeli ktoś nie zwrócił
5.Nowi tropiciele – podręcznik klasa II cz.1. WSiP – jeżeli ktoś nie zwrócił
6.BugsTeam - książka ucznia 2. Wydawnictwo Macillan Education– jeżeli ktoś nie zwrócił
Klasy 3:
1.Nowi tropiciele – podręcznik klasa II cz.1. WSiP – jeżeli ktoś nie zwrócił
2.Nowi tropiciele – podręcznik klasa II cz.1. WSiP – jeżeli ktoś nie zwrócił
3.Nowi tropiciele – podręcznik klasa II cz.1. WSiP – jeżeli ktoś nie zwrócił
4.Nowi tropiciele – podręcznik klasa II cz.1. WSiP – jeżeli ktoś nie zwrócił
5.Nowi tropiciele – podręcznik klasa II cz.1. WSiP – jeżeli ktoś nie zwrócił
6.Bugs Team - książka ucznia 2. Wydawnictwo Macillan Education– jeżeli ktoś nie zwrócił
Klasa 4:
1.Nowe słowa na start – Język polski klasa 4.
2.Historia 4 – podręcznik do klasy czwartej.
3.Tajemnice przyrody – podręcznik do przyrody dla klasy czwartej szkoły podstawowej.
4.Do dzieła! – podręcznik do plastyki dla klasy czwartej szkoły podstawowej.
5.Informatyka europejczyka.
6.Jak to działa ? – podręcznik do zajęć technicznych dla klasy czwartej szkoły podstawowej.
7.Lekcja muzyki – podręcznik do muzyki dla klasy czwartej szkoły podstawowej.
8.Brainy – język angielski dla klasy 4
9.Matematyka z plusem – podręcznik do matematyki dla klasy czwartej.
Klasy 5:
1.Nowe słowa na start – podręcznik do kształcenia literackiego, kulturowego i językowego dla klasy piątej szkoły podstawowej.
2.Historia 5 – podręcznik do klasy piątej .
3.Puls życia podręcznik do biologii klasa 5.
4.Do dzieła! – podręcznik do plastyki dla klasy piątej szkoły podstawowej.
5.Informatyka europejczyka. Klasa 5
6.Jak to działa ? – podręcznik do zajęć technicznych dla klasy piątej szkoły podstawowej.
7.Lekcja muzyki – podręcznik do muzyki dla klasy piątej szkoły podstawowej.
8.Brainy – język angielski klasa 5 lub Wir smart 2 – język niemiecki dla klas IV-VI szkoły podstawowej.
9.Matematyka z plusem 5 – podręcznik do matematyki dla klasy piątej
10.Planeta Nowa. Podręcznik do geografii dla klasy 5 szkoły podstawowej.
Klasy 6:
1.NOWE SŁOWA NA START!Podr. do jęz. polskiego dla klasy szóstej szkoły podstawowej.
2.HISTORIA – podręcznik do historii dla klasy szóstej szkoły podstawowej.
3.PULS ŻYCIA – podręcznik do biologii dla klasy szóstej szkoły podstawowej.
4.DO DZIEŁA! – podręcznik do plastyki dla klasy szóstej szkoły podstawowej.
5.INFORMATYKA EUROPEJCZYKA. Klasa 6 – podręcznik dla szkoły podstawowej.
6.JAK TO DZIAŁA? – podręcznik do techniki dla klasy szóstej szkoły podstawowej.
7.LEKCJA MUZYKI – podręcznik do muzyki dla klasy szóstej szkoły podstawowej.
8.BRAINY. Książka ucznia. Język angielski dla klasy szóstej lub WIR SMART 3 – język niemiecki dla klasy szóstej szkoły podstawowej.
9.MATEMATYKA Z PLUSEM – podręcznik dla klasy szóstej szkoły podstawowej.
10.PLANETA NOWA. Podręcznik do geografii dla klasy szóstej szkoły podstawowej.
Klasy 7:
1.Nowe słowa na start – język polski klasa siódmai językowego dla klasy siódmej szkoły podstawowej.
2.Historia 7
3.Puls życia – podręcznik do biologii klasa 7
4.Do dzieła! – podręcznik do plastyki dla klasy siódmej szkoły podstawowej.
5.Informatyka europejczyka – podręcznik do zajęć komputerowych dla klasy siódmej szkoły podstawowej.
6.Lekcja muzyki – podręcznik do muzyki dla klasy siódmej szkoły podstawowej.
7.Planeta nowa-podręcznik do geografii klasa 7
8.Spotkania z fizyką- podręcznik do fizyki klasa 7
9.All clear 7 – kontynuacja/ Wir smart 4 – język niemiecki dla klas IV-VI szkoły podstawowej.
10.English Explorer New 1/Wir Management smart 1
11.Matematyka wokół nas – podręcznik do matematyki dla klasy siódmej.
12.Chemia Nowej Ery
Klasy 8:
1.Nowe słowa na start – język polski klasa ósmai językowego dla klasy siódmej szkoły podstawowej.
2.Historia 8
3.Puls życia – podręcznik do biologii klasa 8
4.Edukacja dla bezpieczeństwa „Żyję i działam bezpiecznie” klasa 8
5.Informatyka europejczyka – podręcznik do zajęć komputerowych dla klasy siódmej szkoły podstawowej.
6.Wiedza o społeczeństwie ‘Dziś i jutro” klasa 8.
7.Planeta nowa-podręcznik do geografii klasa 8
8.Spotkania z fizyką- podręcznik do fizyki klasa 8
9.Repetytorium ósmoklasisty- język angielski/ Wir smart 5 – język niemiecki
10.New Voices 2 dla początkujących/Wir Management smart 2 dla początkujących
11.Matematyka wokół nas – podręcznik do matematyki dla klasy siódmej.
12.Chemia Nowej Ery
Rekrutacja klas ósmych
Szanowni Państwo! Drodzy ósmoklasiści!
W nawiązaniu do zbliżającej się rekrutacji kandydatów do szkół ponadpodstawowych ( 15 czerwca) oraz wielu pytań i wątpliwości, które pojawiają się w rozmowach z wychowawcami ósmych klas, kandydatami i ich rodzicami oraz administratorami naboru w szkołach ponadpodstawowych informuję, że organizowane jest wydarzenie, które przybliży, głównie kandydatom, temat tegorocznej rekrutacji. Wydarzenie jest bezpłatne i może w nim uczestniczyć dowolna osoba. Informacja o tym przedsięwzięciu znajduje się na stronie naboru slaskie.edu.com.pl
Jeżeli jest taka wola z Państwa strony to można taką informację przekazać zainteresowanym stronom np. do szkół zarówno podstawowych jak i ponadpodstawowych.
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.
Obejmuje następujące przedmioty:
16 czerwca 2020 r. godz. 9.00 jest przeprowadzany egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut, dostosowania do 180 minut.
17 czerwca 2020 r. godz. 9.00 jest przeprowadzany egzamin z matematyki, który trwa 100 minut, dostosowania do 150 minut.
18 czerwca 2020 r. godz. 9.00 jest przeprowadzany egzamin z języka obcego nowożytnego, który trwa 90 minut, dostosowania do 135 minut.
Uczniowie z poszczególnych klas przychodzą do szkoły według określonego harmonogramu:
klasa 8a – o godz. 8.00
klasa 8b – o godz. 8.15
klasa 8c - o godz. 8.30
- Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający uczniowie zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos. Wychowawca/nauczyciel zastępujący wychodzi po uczniów przed szkołę.
- Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną. Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
- Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
- Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno - lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką).
- Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły,z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających.
- Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-metrowego odstępu).
- Ławki dla uczniów będą ustawione w jednym kierunku, w odległości zapewniającej samodzielność pracy oraz bezpieczeństwo sanitarne, tj. co najmniej 1,5-metrowego odstępu w każdym kierunku.
- Uczniowie muszą pamiętać o zakazie wnoszenia do sali egzaminacyjnej urządzeń telekomunikacyjnych - m.in. telefon komórkowy, konieczności samodzielnego rozwiązywania zadań w czasie egzaminu.
- Do sali egzaminacyjnej uczniowie mogą wnieść wyłącznie długopis (lub pióro) z czarnym tuszem/atramentem (niedozwolone jest korzystanie z długopisów zmazywalnych/ścieralnych), dodatkowo w przypadku egzaminu z matematyki – linijkę.
- Przypominamy również zdającym o zakazie pożyczania długopisów, piór, linijki od innych zdających.
- Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
- Podczas pracy z arkuszem egzaminacyjnym butelka powinna stać na podłodze przy nodze stolika, aby uczeń przypadkowo nie zalał materiałów egzaminacyjnych.
- Uczeń ma obowiązek zakrywania ust i nosa do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej oraz każdorazowo, kiedy w sali egzaminacyjnej do zdającego podchodzi członek zespołu nadzorującego, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie, lub kiedy zdający opuszcza salę egzaminacyjną.
- Musi również pamiętać o zakazie kontaktowania się z innymi zdającymi oraz o nie dotykaniu dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także o przestrzeganiu higieny podczas kaszlu i kichania (zakrywanie ust zgięciem łokcia).
- Zdający powinni mieć przy sobie dokument stwierdzający tożsamość (np. legitymację szkolną) i okazać go w razie potrzeby. W przypadku braku odpowiedniego dokumentu tożsamość ucznia może być potwierdzona przez jego wychowawcę lub innego nauczyciela danej szkoły.
- W czasie trwania egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu uczniowie nie powinni opuszczać sali egzaminacyjnej. W uzasadnionych przypadkach przewodniczący zespołu nadzorującego może zezwolić uczniowi na opuszczenie sali egzaminacyjnej po zapewnieniu warunków wykluczających możliwość kontaktowania się ucznia z innymi osobami, z wyjątkiem osób udzielających pomocy medycznej. W każdy dzień egzaminu będzie pielęgniarka szkolna.
- Po zakończeniu egzaminu uczniowie samodzielnie wracają do domu.
- Więcej informacji o egzaminie ósmoklasisty, w tym przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami są dostępne w informatorach o egzaminie ósmoklasisty, opublikowanych na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/informatory/).
Książeczka ucznia 1a Kacpra Tomczyka
Uczeń klasy 1a, KACPER TOMCZYK, postanowił wykorzystać umiejętności zdobyte na lekcjach języka angielskiego i wykonał książeczkę o zwierzątkach domowych. Samodzielnie opracował tekst oraz ilustracje. Gratulujemy Kacprowi i życzymy dalszego zapału do nauki języka angielskiego!
LEKTURTIKON gra o lekturach dla uczniów klas 6 - 8
Szanowni Państwo, drodzy uczniowie klas 6 - 8 (Konkurs jest całkowicie bezpłatny)
serdecznie zachęcamy do udziału uczniów w Ogólnopolskim Konkursie „LEKTURTIKON" organizowanym przez młodzież z Akademii Młodzieżowej działającej w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 6-8 szkół podstawowych. Celem konkursu jest promocja czytelnictwa wśród młodzieży w całej Polsce, utrwalenie tożsamości kulturowej i narodowej poprzez szerokie i innowacyjne promowanie dziedzictwa kulturowego związanego z dziełami literackimi włączonymi do spisu lektur oraz upowszechnienie nietypowych i angażujących metod edukacji w zakresie kompetencji czytelniczych, jaką jest internetowa gra wykorzystująca nowoczesne technologie.
• W Konkursie należy odpowiedzieć na 24 pytania dotyczące 6 lektur szkolnych.
• Pytania będą publikowane codziennie na stronie konkursu www.lektury.akademiamlodziezowa.pl. Pierwsze pytanie pojawi się 15 czerwca 2020 r. o godz. 20.00., ostatnie 20 czerwca 2020 r. o godz. 20.00.
• Wygrywa ten, kto dobrze odpowie na wszystkie pytania.Do wygrania atrakcyjne nagrody w postaci kart podarunkowych do wykorzystania na materiały edukacyjne w sklepach sieci Empik.
I miejsce: 400 zł
II miejsce: 300 zł
III miejsce: 200 zł
IV-XX miejsca: 50 złProponowany przez nas konkurs to ciekawa propozycja dla uczniów. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich uczniów klas 6 - 8 do wzięcia udziału w organizowanym przez nas konkursie. Będziemy wdzięczni za okazaną pomoc.
Zapisy do konkursu do 15 czerwca 2020 r. (godz. 20.00) poprzez stronę internetową
www.lektury.akademiamlodziezowa.pl. Zapisują sie sami chętni uczniowie.Więcej szczegółów mogą dowiedzieć się Państwo na stronie internetowej
www.lektury.akademiamlodziezowa.pl oraz dzwoniąc pod numer tel. 603 253 541.
Do pobrania:
1. Regulamin konkursu (pobierz)
2. Plakat konkursu (pobierz)----------------------------
Akademia Młodzieżowa
ul. Jezuicka 4/9, 20-113 Lublin
email: akademia@fsd.lublin.pl
tel: 603 253 541
WAŻNE DLA KLAS VIII
UWAGA! pokaz obsługi systemu naboru przez kandydata!!! Już 9 czerwca o 14.00
Wirtualny Dzień Otwarty CKZiU w Jaworznie
logo2.png Drodzy uczniowie klas VIII, zapraszamy Was do uczestnictwa w wirtualnych dniach otwartych szkół ponadpodstawowych w naszym mieście. Jutro - 3 czerwca 2020 r. o godzinie 13.00, 14.00, 15.00 na platformie ZOOM odbędzie się Wirtualny Dzień Otwarty CKZiU w Jaworznie pod hasłem "Porozmawiajmy o zawodach", podczas którego uczniowie i rodzice po trzyminutowej prezentacji kierunków kształcenia będą mogli zadawać pytania dotyczące nauki w poszczególnych zawodach. Jest to pierwszy Dzień Otwarty z kilku planowanych. Zachęcamy do udziału! Szczegóły znajdziecie Państwo pod linkiem: https://www.ckziu.jaworzno.pl/wirtualny-dzien-otwarty-ckziu-w-jaworznie/ lub wprost do logowania:https://us02web.zoom.us/j/4447775023?d=Vk5zU2IvMFFTN2tDdTduY0E1RlRNUT09 Informacje na temat rekrutacji: https://www.ckziu.jaworzno.pl/rekrutacja-2020-2021/
Archiwum Aktualności